Wampirzy lifting – co to jest, jak działa, czy warto?


Wampirzy lifting to trend w pielęgnacji skóry rozsławiony przez gwiazdy. Sama procedura jest o wiele mniej przerażająca, niż mogłoby się wydawać i jest dostępna nie tylko dla celebrytów. Ten zabieg kosmetyczny polega na pobraniu krwi z ramienia, oddzieleniu płytek krwi i nałożeniu ich z powrotem na twarz. Zabieg ten ma wiele zalet takich jak młodszy wygląd skóry i stale zyskuje na popularności.

Czym jest wampirzy lifting?

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi pacjentki. Następnie umieszcza się ją w wirówce, w celu oddzielenia osocza i płytek krwi od erytrocytów. Stąd właśnie wzięła się nazwa wampirzy lifting Poznań. Następnie, aby złagodzić dyskomfort, na twarz nakładany jest miejscowy krem znieczulający.

Gdy krem znieczulający zacznie działać, rozpoczyna się etap mikronakłuwania skóry. W tym celu wykorzystuje się cienkie mikroigły o rozmiarach od 0,5 do 2,5 milimetra. Ukłucia są delikatne, porównywalne do nakłucia szpilką. Igły wchodzą w głąb skóry i wywołują mikrouszkodzenia, aby pobudzić ją do samoleczenia poprzez produkcję kolagenu i elastyny oraz umożliwić głębsze wnikanie osocza bogatopłytkowego.

Po zakończeniu mikronakłuwania na skórę nakłada się pobrane wcześniej osocze bogatopłytkowe. Ma ono duże stężenie czynników wzrostu, przez co wspomaga procesy gojenia i regeneracji. Po zabiegu osocze powinno pozostać na skórze do końca dnia. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu, skóra często jest zaczerwieniona, sucha i wrażliwa na dotyk. Przypomina lekkie oparzenie słoneczne.

Co daje wampirzy lifting?

Wampirzy lifting Poznań przynosi skórze wiele korzyści. Przede wszystkim, stymuluje proces odnowy komórek skóry, przez co poprawia jej koloryt i wyrównuje jej teksturę. Mikronakłucia w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym redukują zmarszczki i oznaki starzenia, poprzez indukowanie produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg może być również pomocny dla osób z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi. Wampirzy lifting zmniejsza również przebarwienia spowodowane długotrwałym przebywaniem na słońcu.