Specjalistyczne kurtyny PCV i ich niezliczone funkcje


Przegrody PCV posiadają wiele przydatnych funkcji. Głównie mówi się o ich zdolności do odgradzania sfer w dużych halach i magazynach. Nie da się zaprzeczyć, że zapewniają niezwykłą wygodę w organizacji sporych przestrzeni. osłony antywirusowe. Jednak kurtyny paskowe z PCV posiadają znacznie więcej funkcji.

Oddzielanie przestrzeni to jedno z bardziej uniwersalnych zadań, które wykonują przezroczyste lub kolorowe przegrody plastikowe. Są to też te najczęściej wybierane przez konsumentów. Warto jednak podkreślić, że niepozorne kurtyny mogą poradzić sobie ze znacznie większymi problemami. Pasy specjalistyczne wykazują działanie:

– antystatyczne (głównie laboratoria i przemysł elektroniczny),
– odporne na ogień,
– odporne na działanie bardzo niskich temperatur (antymrozowe),
– przydatne w spawalniczych zadaniach (ochrona przed szkodliwymi skutkami promieniowania wytwarzanego podczas spawania).

Istnieją również kurtyny antyinsektowe, które skutecznie odstraszają owady zapachem trawy cytrynowej i żółtym kolorem. Szczególnie przydatne są w kontakcie z żywnością.

Jak widać, przegrody PCV to nie tylko separacja stref pracowniczych. To wielość przydatnych funkcji, które poprawiają jakość życia.

Polecane: remont dachu.