Nowe mieszkanie – nowe wyzwanie

Nowe mieszkanie – nowe wyzwanie

Remont to hasło, na którego dźwięk niejednej osobie włos staje dęba, a portfel zamyka się, nie chcąc wypuścić tak długo odkładanych oszczędności. Dla jednych przyjemność i chęć zmiany, dla drugich konieczność. Jednak w obu tych przypadkach chodzi o nadanie pomieszczeniom nowej świeżości oraz charakteru. Oto kilka propozycji na to, jak w oryginalny sposób podejść do ściany. Bo farba to nie wszystko.

Cegła

Ostatnimi czasy bardzo popularny trend, który coraz częściej gości w polskich mieszkaniach. Na rynku jest dostępnych całe mnóstwo rodzajów paneli, spośród których możemy wybrać ten jeden, najbardziej przypadający nam kształtem i kolorem do gustu. Ta nieregularna faktura sprawi, że wnętrze wyda się o wiele bardziej ciekawe. Dużą zaletą cegły jest to, że nie ograniczy się ona tylko i wyłącznie do jednego pomieszczenia. Sprawdzi się ona dobrze w salonie, ale i w kuchni, łazience, czy też korytarzu. To jak zostanie wykorzystana, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Drewno

Podobnie jak cegła sprawia, że pokoje nabywają nowego, niepowtarzalnego, oryginalnego charakteru. Drewno oraz jego naturalny kolor ociepla całe pomieszczenie i sprawia, że jest bardzo klimatyczne. Ozdobne są długie i szerokie deski, jak i poukładane koło siebie zwoje, a wszystko to zależy od inwencji osoby, która zdecyduje się na tego typu rozwiązanie. Warto zauważyć, że drewno ze wszystkim bardzo dobrze się komponuje, więc nawet w razie zmiany mebli w przyszłości, nie będzie problemu z wybraniem nowych. Remonty mieszkań, dzięki takim rozwiązaniom, nie wydają się już tak straszne.

Tapeta

Zapewne niejedna osoba stwierdzi, że jest to staromodna metoda zdobienia ścian. Owszem, jest to sposób, który praktykowany był już wiele lat temu, jednak w dzisiejszych czasach przeżywa on prawdziwy renesans i wykorzystywany jest w bardzo wielu aranżacjach mieszkań, nawet przez znanych projektantów. Dostępne dzisiaj tapety mają nieograniczony wachlarz wzorów, spośród których z pewnością wybierzemy ten jeden, idealny. Pozwólmy naszym pokojom odetchnąć i wprowadźmy w nie nową świeżość i niepowtarzalność.

To nie są jednak wszystkie metody, które z wielkim powodzeniem wykorzystuje się w dzisiejszej aranżacji pomieszczeń. Należy jeszcze wspomnieć chociażby o coraz bardziej popularnych panelach 3d, betonie kładzionym na ściany, dobrze nam znanych płytkach, czy też fototapetach. Możliwości jest mnóstwo, ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia.

Malowanie, tapetowanie, wykładanie płytkami, jednym słowem remonty mieszkań. Może niektórym osobom wyda się to żmudną, niekończącą się pracą i z jednej strony tak jest. Pamiętajmy jednak, że mieszkanie jest jak ogród. Dobrze zadbane, odwdzięczy się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *