Na czym polegają działania termowizyjne?


Badania termowizyjne służą do sprawdzenia izolacji cieplnej w budynku.
Jest to badanie wykonane przy użyciu kamery termowizyjnej. Jest to urządzenie, które może mieć bardzo szerokie zastosowanie. Kamera termowizyjna używana jest w transporcie, przemyśle i w budownictwie. Dzięki niej rejestruje się promieniowanie podczerwone, które emitowane jest przez obiekt o temperaturze powyżej zera bezwzględnego. Promieniowanie tego typu wytwarza każdy przedmiot w otoczeniu. Kamera termowizyjna pozwala na bardzo szczegółową ocenę strat cieplnych w domu lub mieszkaniu. Pomiary za pomocą tego urządzenia najlepiej wykonywać jest zimą, kiedy różnica temperatur na polu i w środku jest największa. Dzięki temu pomiary są najdokładniejsze. Pora dnia nie ma znaczenia.
Badania termowizyjne kamerą dostarczają zdjęć, tzw. termogramów. Na ich podstawie uzyskuje się wiele informacji na temat stanu izolacji cieplnej, czy wykonana jest poprawnie i jaka jest jej grubość. Badań tych dokonać można zarówno w trakcie użytkowania domu jak i przed jego oddaniem oraz w trakcie termomodernizacji. Bez nich ciężko przeprowadzić rzetelną analizę izolacji termicznej budynku. Po dokładnym przeprowadzeniu termowizji nie ma już konieczności posiadania pełnej dokumentacji budynku z uwzględnieniem wszelkich zmian w trakcie wykonywania projektu.
Jeśli chodzi o badanie termowizyjne Poznań może się pochwalić kilkoma naprawdę profesjonalnymi ekipami. Dzięki wyspecjalizowanym fachowcom cały proces przebiega bardzo szybko. Nie ma konieczności ingerowania w strukturę budynku, nie ma więc możliwości uszkodzić go. Kamera termowizyjna umożliwia ogólny ogląd budynku oraz zobrazowanie rozkładu temperatur na powierzchni budynku. Pokazywane są także kierunki przepływu powietrza na wyświetlaczu. Do odczytu obrazów z kamery termowizyjnej używa się specjalnych programów komputerowych, które analizują dane pomiarowe i oszacują rozłożenie temperatur, bardzo dokładnie i precyzyjnie. Badania termowizyjne Poznań ma na najwyższym poziomie.

Odwiedź naszą stronę: https://term-os.pl/