Dobrej jakości implanty zębowe


W dzisiejszych czasach nasza codzienna dieta zawiera bardzo dużo węglowodanów prostych takich jak glukoza. Cukier stanowi świetną pożywkę dla mikroorganizmów, takich jak bakterie. W naszej jamie ustnej znajduje się bardzo dużo bakterii, które poprzez produkcję kwasów i enzymów niszczą nasze szkliwo, co doprowadza do rozwoju próchnicy. Próchnica niszczy zęby, a to wymaga naprawy poprzez implanty zębów.

Dietetycy z myślą o zdrowych zębach odradzają nadmierne spożywanie kwaśnych soków z owoców takich jak cytryny i pomarańcze, gdyż zawarte w nich kwasy mogą niszczyć nasze szkliwo. Warto pamiętać, że szkliwo jest tkanką, która nie ulega samoistnej regeneracji, raz uszkodzone szkliwo nigdy się już samo nie odbuduje. Na szczęście każdy z nas może udać się do specjalisty. Lekarz dentysta na wizytach kontrolnych sprawdza stan naszego uzębienia i planuje ewentualne, dalsze leczenie.

Bardzo ważna jest wczesna edukacja dzieci, należy uczyć je, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej, w postaci mycia zębów. W Polsce problem próchnicy u dzieci w wieku szkolnym jest niestety bardzo duży i warto objąć opieką stomatologiczną, jak największą liczbę maluchów w każdym wieku, by w dorosłości mogli oni uniknąć poważniejszych problemów dentystycznych.
Sprawdź ofertę: dentysta bemowo.